fot. Jarosław Banaś/prk24
Łańcuch eucharystyczny to inicjatywa Rady Konferencji Episkopatów Europy, w którą włączają się diecezje w Polsce, w tym także diecezja koszalińsko-kołobrzeska.

Mszę św. w intencji pokoju odprawił dziś w kołobrzeskiej konkatedrze ks. Zbigniew Zieliński, biskup koszalińsko-kołobrzeski.

- Myślę, że Kołobrzeg jest miastem symbolem, gdy chodzi o modlitwę, walkę i starania o pokój. Mam na myśli całą skomplikowaną historię, której to miasto od początków swojego istnienia, jest symbolem. Czuliśmy brzemię tej historii, ale także odpowiedzialność za nią. Tym bardziej dziś pod przewodnictwem św. Józefa, który jest patronem tego dnia, jako ludzie wierzący, czuliśmy mobilizację, by się o ten pokój modlić - mówił bp Zieliński. Dodał, że zło, jakim jest wojna, to okrutny owoc niepokoju i agresji rodzących się w człowieku. - Dlatego modliliśmy się o pokój w sercach nie tylko decydentów, ale też każdego z nas - powiedział.

W modlitwie udział wzięło kilkunastu księży z dekanatu kołobrzeskiego, społeczności stowarzyszeń katolickich. Obecny był kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc i radny wojewódzki Henryk Carewicz.

Przez 39 kolejnych dni poszczególne episkopaty będą podejmowały różnorodne inicjatywy modlitewne, upraszając dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy.

jb/red.

Posłuchaj

rozmowa z ks. Zbigniewem Zielińskim, koszalińsko-kołobrzeskim biskupem diecezjalnym