W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Zawodnicy Mewy Kołobrzeg startowali w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w Łucznictwie, które odbywały się w Piasecznie. Z jaki efektem? O tym Mariusz Wolański rozmawiał z trenerką Joanną Nowicką oraz zawodniczką Weroniką Stomą.

materiał Mariusza Wolańskiego

Dziś przypada 5. rocznica śmierci prałata Józefa Słomskiego, wieloletniego proboszcza w Bazylice pw. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu. Miał wiele zasług, ale chyba największą było doprowadzenie do odbudowy świątyni po zniszczeniach wojennych. Dziś w bazylice o godzinie 17.00 odbędzie się msza św. w intencji ks. Józefa Słomskiego, a po niej wspominkowa uroczystość. Na ten temat Mariusz Wolański rozmawiał z prezesem Stowarzyszenia Katolicka Inicjatywa Kulturalna Ryszardem Czepulonisem.

materiał Mariusza Wolańskiego

Jest szansa, że falochron zachodni kołobrzeskiego portu będzie dostępny dla zwiedzających. Obecnie właścicielem obiektu jest Urząd Morski w Szczecinie. Obiekt zamierza przejąć Zarząd Portu Morskiego w Kołobrzegu. Jeśli tak się stanie, to będzie on otwarty dla mieszkańców i turystów. Na ten temat z prezesem Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg Arturem Lijewskim rozmawiał Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego