fot. PRK24
Gościem porannego „Studia Bałtyk” był Radosław Lubczyk, poseł Koalicji Polskiej i wiceszef Centrum dla Polski. W rozmowie z Aleksandrą Kupczyk mówił m.in. o tym, jak może wyglądać współpraca jego ugrupowania z Polską 2050 Szymona Hołowni i czy będzie dla niego problemem, jeśli w najbliższych wyborach nie uzyska mandatu parlamentarzysty.

Gość pytany był także o to, dlaczego głosował za przyjęciem ustawy w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. - Za bardzo nie wiem, dlaczego miałbym głosować przeciw. Jestem człowiekiem pokolenia JPII - stwierdził poseł.

Mówiąc o współpracy KP z Polską 2050 Szymona Hołowni przyznał, że w wielu kwestiach obie formacje mają takie samo zdanie. - Nie sądzę jednak, byśmy się połączyli w sensie partii politycznej. Z Szymonem Hołownią powinniśmy utworzyć jeden blok w wyborach - powiedział.

Pytany o to, czy Centrum dla Polski, którego jest wiceszefem, ma zagwarantowane miejsca na listach wyborczych KP odpowiedział: - Będziemy startowali ze wspólnej listy. Wystarczy ciężko pracować, pomagać obywatelom i z każdego miejsca, w każdym okręgu mandat da się wziąć.

Dodał, że gdyby jednak nie udało mu się ponownie zostać posłem, wróci do swojego zawodu (poseł jest lekarzem dentystą).  - Jeśli wyborcy nie dadzą mi mandatu zaufania, to wrócę do swojej pracy w gabinecie i nie będę się na nich obrażał - mówił.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ak/zas

Posłuchaj

Gość porannego „Studia Bałtyk”: Radosław Lubczyk