fot. prk24.pl
Zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli: st. bryg. Jacek Szpuntowicz - komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie, Monika Modła - dyrektorka koszalińskiego festiwalu „Filmoniada” oraz Justyna Śmidecka - wiceprezes fundacji „Zdążyć z Miłością”.

St. bryg. Jacek Szpuntowicz - komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie

St. bryg. Jacek Szpuntowicz zwrócił uwagę na zwiększoną liczbę interwencji straży pożarnej w minionym roku. - Mieliśmy ponad pół tysiąca więcej zdarzeń, w porównaniu do 2021 roku . Najwięcej z nich związanych było z anomaliami pogodowymi - m.in. silnymi wiatrami, które spowodowały wiele szkód w naszym regionie. Byliśmy przygotowani, lecz zaskoczyło nas nasilenie ilości tych zdarzeń. Miniony rok był trudny także m.in. w związku z pandemią czy rozpoczynającą się wojną. Strażacy angażowali się w działania pomocowe.

W piątek przekazane zostały trzy nowe samochody dla straży pożarnej w Koszalinie. - Odebraliśmy dwa samochody lekkie - rozpoznawcze i jeden wóz gaśniczy. Należy zwrócić uwagę, że w minionym roku również otrzymaliśmy trzy pojazdy gaśnicze - dodał komendant.

st. bryg. Jacek Szpuntowicz, komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie

Monika Modła - dyrektorka festiwalu „Filmoniada”

Monika Modła przedstawiła m.in. plan wydarzeń związanych z 7. odsłoną festiwalu „Filmoniada”. - Każdego roku staramy się przygotować jak najwięcej wydarzeń. W tym roku mamy do dyspozycji również trzy propozycje przedfestiwalowe. Jest to konkurs plastyczny - wpłynęło już 130 prac, które będzie można oglądać podczas festiwalu. W miniony weekend przeprowadziliśmy również grę miejską - „Śladami Starych Kin”, w której wzięło udział 18 drużyn. W najbliższą sobotę zapraszamy na film „Pamiętniki tatusia Muminka”, który rozpocznie nasz festiwal.

Monika Modła, dyrektorka festiwalu „Filmoniada”

Justyna Śmidecka - wiceprezes fundacji „Zdążyć z Miłością”

Justyna Śmidecka powiedziała o najnowszym projekcie fundacji, którym jest powstanie Zakładu Aktywności Zawodowej przy ulicy Orlej 2 w Koszalinie. - Ma to być miejsce, w którym osoby z niepełnosprawnościami będą mogły znaleźć zatrudnienie. Ostatnio rozpoczęliśmy spotkania z potencjalnymi kandydatami. Przygotowaliśmy również ankietę, w której zainteresowani opisali jaką pracę chcieliby podjąć. (...) Historia budynku przy ulicy Orlej 2 jest bardzo bogata. Powstanie tu także miejsce, w którym interaktywnie będziemy mogli zapoznać się z historią rybołówstwa w naszym regionie, a dodatkowo także Muzeum Chleba.

Justyna Śmidecka, wiceprezes fundacji „Zdążyć z Miłością”

aw/aj