fot. pixabay.com

Mateusz Szczepański, 35-letni mieszkaniec Koszalina poważnie zachorował pod koniec 2021 roku. Przeszedł skomplikowaną operację, która zakończyła się pomyślnie. Po ponad półrocznym pobycie w szpitalu wrócił do domu. Teraz potrzebne są pieniądze na regularną i intensywną rehabilitację.10 marca będzie można wspomóc Mateusza w jego powrocie do pełnej sprawności. Na scenie Centrum Kultury Studenckiej "Kreślarnia" 10 marca wystąpią trzy koszalińskie zespoły: Reservoir Basterds, Czerwona Piłeczka oraz WHOISWHO.

materiał Arkadiusza Wilmana

Organizatorami jutrzejszego koncertu dla Mateusza Szczepańskiego są: Politechnika Koszalińska, Fundacja Zdążyć z Miłością oraz Centrum Kultury Studenckiej Kreślarnia.

Mariusz Rodziewicz, dziennikarz i pasjonat muzyki, od lat wspiera i pomaga osobom w potrzebie. Robi to m.in. poprzez organizację imprez charytatywnych, czy sprzedaż serii albumów muzycznych "Z archiwum koszalińskiego rapu", z których dochód przeznaczony jest na pomoc małemu Maciusiowi z Koszalina w walce z ciężkimi chorobami. Nam opowiedział co skłania go do działania na rzecz innych i dlaczego ludzie w potrzebie niechętnie proszą o pomoc.

materiał Tomasza Trana

Problem ze znalezieniem miejsca na organizację wydarzenia charytatywnego, to jedna z największych bolączek organizatorów tego typu akcji, problem stanowią najczęściej finanse.Wiedzą i rozumieją to dobrze właściciele koszalińskiego Teatru Muzycznego Adria, którzy nie tylko udostępniają swoje pomieszczenia dla organizacji charytatywnych, ale i sami organizują tego wydarzenia. To już stały element działalności teatru, chociaż nie jest to łatwe zadanie. Między innymi dlatego, że osoby w potrzebie trzeba niekiedy namawiać, by skorzystały z pomocy, opowiedział dyrektor artystyczny placówki - Kacper Wojcieszek.

materiał Tomasza Trana