fot. obraz autorstwa wirestock na Freepik
W środowym wydaniu „Wieczornych spotkań” dyskutowaliśmy m.in. o tym, czym jest dla kobiet sukces oraz o drodze, która do niego prowadzi.

Jak wskazują badania, kobiety stanowią zaledwie 35 proc. studentów technicznych uczelni publicznych. Coraz częściej biorą jednak pod uwagę kierunki związane z techniką i technologią. Tak wybrała m.in. dr inż. Marta Kordowska, absolwentka Politechniki Koszalińskiej, wielokrotna stypendystka (m.in. stypendium premiera), autorka trzydziestu publikacji naukowych oraz innowacyjnych rozwiązań w przemyśle.

materiał Tomasza Trana

Renata Teresa Korek to pedagog, działaczka społeczna, malarka, poetka, fotografka, menedżer kultury, badaczka historii i tradycji regionalnej, członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Kobieta spełniona i szczęśliwa.

materiał Anny Winnickiej

Marzena Diakun jest dyrygentką, jedną z najbardziej utalentowanych kobiet w tym zawodzie, absolwentką ZPSM im. G. Bacewicz w Koszalinie, która uzyskała międzynarodową sławę dyrygując serią koncertów z filharmonikami Radia Francuskiego, transmitowanych we francuskim radiu. Od września 2021 roku jest dyrektorką artystyczną i dyrygentem tytularnym orkiestry symfonicznej w Madrycie.

materiał Beaty Góreckiej