W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania dla szkół i całego systemu oświaty. Szkoły podstawowe kończy podwójny rocznik. W zeszłym roku mieliśmy przedsmak tego, co będzie się podczas rekrutacji działo w tym roku, do szkół trafiło wtedy około półtora rocznika. Jak szkoły średnie przygotowują się do tego naboru? Czy zwiększona zostanie liczba klas? Dziś zaglądamy do Zespołu Szkół Morskich imienia Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu. Rozmowę z panią dyrektor Anną Walczak zaczynamy jednak od garści wiedzy o samej szkole.

rozmowa Sławomira Kamoili z Anną Walczak

Ulica Starynowska to kolejna z ulic w dzielnicy Radzikowo, która ma zostać poddana modernizacji. Trwają prace nad uszczegółowieniem projektu remontu tej ulicy. Służą temu między innymi spotkania z mieszkańcami Radzikowa, którzy przekazują urzędnikom starostwa powiatowego swoje uwagi. Na jednym z takich spotkań był Mariusz Wolański.

relacja Mariusza Wolańskiego

Elżbieta Cherezińska mieszka i tworzy w Kołobrzegu, specjalizuje się w powieściach historycznych a jej najnowsza powieść „Sydonia. Słowo się rzekło” właśnie miała premierę. Książka, jak zawsze u tej pisarki, jest mocno osadzona na faktach, mówi o historii sądowego mordu i mrocznych czasów, w których polowano na czarownice. Bohaterka Sydonia von Borck to legenda, ale także prawdziwa postać ze złotych czasów Księstwa Pomorskiego, czyli przełomu XVI i XVII wieku.

rozmowa Jaosława Banasia z Elżbietą Cherezińską