fot. UM Mielno
Do tej pory wykonano m.in. nowe opaski kamienne i ostrogi. Ułożono też nowe gwiazdobloki.

Jednak ekipy wykonujące remont natrafiły na nietypowe utrudnienie. - Przy jednej z ostróg znaleziono fragmenty wraku, który niestety znajduje się na obszarze kąpieliska. Jesteśmy w obowiązku do usunięcia tego wraku. W związku z tym zakończenie projektu przesunęło się w czasie. Prace, włącznie z położeniem refulatu, powinny skończyć się z końcem maja - wyjaśnia Piotr Domaradzki odpowiedzialny z ramienia Urzędu Morskiego w Szczecinie za prace w Mielnie.

Mirosława Diwyk-Koza, rzecznik prasowa UM w Mielnie zaznacza, że szeroka i bezpieczna plaża to dla miejscowości takiej jak Mielno, rzecz bardzo ważna: - W gminie turystycznej ochrona brzegu morskiego to priorytet. Chronimy w ten sposób nie tylko życie i mienie mieszkańców i turystów, ale też zyskujemy wizerunkowo, ponieważ turyści będą mogli zobaczyć prawdziwą metamorfozę plaży w Mielnie, która będzie nawet dwu-, trzykrotnie szersza. Plaża to nasz atut, bo to dla niej przyjeżdża do nas w sezonie wysokim nawet milion osób.

Koszt prac w Mielnie to 54 miliony złotych, 85 procent tej kwoty pochodzi z UE, reszta to pieniądze skarbu państwa.

kk/ar

Posłuchaj

Piotr Domaradzki z Urzędu Morskiego w Szczecinie Mirosława Diwyk-Koza, rzecznik prasowa UM w Mielnie mieszkańcy i turyści