fot. PRK24
Jak co niedzielny poranek, w „Magazynie katolickim”, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kraju i naszej diecezji.

Uroczysty ingres bp. Zbigniewa Zielińskiego do koszalińskiej katedry był liturgicznym dopełnieniem przyjęcia przez niego posługi pasterskiej w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Bp Edward Dajczak wraz z Nuncjuszem Apostolskim Salvatore Pennacchio podczas uroczystego ingresu przekazali pastorał biskupowi Zbigniewowi Zielińskiemu.

ingres bp. Zbigniewa Zielińskiego do koszalińskiej katedry

Na uroczystości obecnych było 26 biskupów. Wśród nich: Nuncjusz Apostolski abp Salvatore Pennacchio, Prymas Polski abp Wojciech Polak, Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej trwa peregrynacja kopii Piety Skrzatuskiej. W minionym tygodniu figura Matki Boskiej Bolesnej znajdowała się w Sianowie, gdzie prowadzone były równocześnie rekolekcje wielkopostne.

peregrynacja kopii Piety Skrzatuskiej

Relację z wydarzeń peregrynacyjnych w Sianowie przygotowała Katarzyna Chybowska.

21 marca w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej odbędzie się wydarzenie, jakiego do tej pory w diecezji nigdy nie było. W planach jest nabożeństwo z katolickimi tiktokerami oraz bicie chrześcijańskich rekordów świata. Pomysły niekonwencjonalne, do których od lat przyzwyczaja ks. Rafał Jarosiewicz, szef Fundacji SMS z Nieba, dyrektor diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

„Usprawiedliwieni 2103” w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej

Szczegółowe informacje o „Usprawiedliwieni 2103” można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.