fot. Jarosław Ryfun/ Polskie Radio Koszalin
Niedziela to ostatni dzień Festiwalu Miejsc i Podróży - wydarzenia, podczas którego uczestnicy poznają mnóstwo fascynujących historii o najdalszych zakątkach świata. Jarosław Rochowicz relacjonował na radiowej antenie festiwalowe wydarzenia i prowadził wiele rozmów z uczestnikami.

Michał Woroch: „Włóczykija” odwiedzają pasjonaci z całej Polski. Jest to festiwal na, który chce się wracać

- Wielokrotnie słyszeliśmy, że wszystkie drogi prowadzą do Gryfina. Zdecydowanie warto odwiedzić ten festiwal. Polecam, jednak zarezerwować sobie sporo czasu i energii, wydarzeń podczas tych kilku dni jest naprawdę bardzo dużo - powiedział podróżnik.

Michał Woroch
fot. Jarosław Ryfun/ Polskie Radio Koszalin

Marcin Korzonek: Jordania z perspektywy dwóch kółek jest naprawdę fascynująca

Nasz rozmówca zaznaczył podczas rozmowy, że odkrywanie Jordanii na rowerze jest bardzo wymagające: - W tym kraju są ogromne przewyższenia, większe niż w Himalajach. Było jednak warto, ponieważ poznałem tam wielu wspaniałych miejscowych. Zauważyłem, że mieszkańcy doceniają trud odkrywania ich kraju z perspektywy „własnych nóg”.

Marcin Korzonek
fot. Jarosław Ryfun/ Polskie Radio Koszalin

Ryszard Jakubowski: Jordania to przepiękny kraj, pomimo tego, że jest monotonny

Podróżnik zdradził na naszej antenie kulisy jego pieszej wyprawy po Jordanii - Była to bardzo wymagająca przygoda, ze względu na wysokie temperatury i przewyższenia. Nie ukrywam, że większość szlaków w tym kraju jest monotonna. Wszelkie niedogodności rekompensowali, jednak wspaniali ludzie.

Ryszard Jakubowski
fot. Jarosław Ryfun/ Polskie Radio Koszalin

Przemysław Lewandowski: Niedzielne spotkania na „Włóczykiju” zmuszą nas do refleksji

Gość Jarosława Rochowicza zaznaczył na naszej antenie, że w ostatni dzień festiwalu prelegenci poruszają trudniejsze tematy: - „Włóczykij” to dwie skrajności, z jeden strony radość z podróżowania, a z drugiej spotkania, które zmuszają o refleksji. Nasi goście będą dzisiaj opowiadać m.in. o problemach współczesnego świata.

Przemysław Lewandowski
fot. Jarosław Ryfun/ Polskie Radio Koszalin

Tegorocznego „Włóczykija” zwieńczy koncert Johna Portera. Patronat medialny nad imprezą sprawuje Polskie Radio Koszalin.

jr/mt