fot. Mariusz Wolański/prk24
Gościem „Otwartej Anteny” w Studiu Kołobrzeg był prezes Komunikacji Miejskiej Michał Jaczyński.

- Po wysłuchaniu zdania radnych, a także po licznych telefonach, mailach i wpisach na portalach społecznościowych postanowiliśmy pozostać przez najbliższy miesiąc przy starym rozkładzie jazdy autobusów. Cały czas prowadzimy konsultacje i zamierzamy tak skomunikować Dzielnicę Zachodnią z miastem, by mieszkańcy nie używali sformułowania o wykluczeniu komunikacyjnym - powiedział prezes Michał Jaczyński.

Oceniając dyskutowany szeroko pomysł bezpłatnej komunikacji w mieście, stwierdził, że wiązałoby się to zwiększeniem budżetu spółki o ok. 4 miliony złotych. Ocenił także na podstawie swoich obserwacji, że realizowane projekty bezpłatnej komunikacji w miastach, które trwają do kilku lat, nie przynoszą spodziewanego efektu.

- Obecnie w Kołobrzegu ok 60% przewozów realizowanych przez spółkę jest bezpłatnych, korzystają z nich uczniowie i seniorzy - powiedział.

Na koniec rozmowy Michał Jaczyński poinformował o trwającym sporze sądowym z sprawie przywrócenia do pracy jednego z związkowców i ocenił, że potrwa on co najmniej do końca roku.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Posłuchaj

„Otwarta Antena”: Michał Jaczyński