fot. KMP Słupsk
Prace społeczne, finansowe zadośćuczynienie oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów - taki wyrok wydał Sąd Rejonowy w Słupsku w sprawie 21-latka, który w czasie policyjnej kontroli miał ponad promil alkoholu i prowadził samochód mimo sądowego zakazu.

Jakub Bagiński, rzecznik słupskiej policji poinformował na naszej antenie, że policjanci zatrzymali 21-latka w nocy z niedzieli na poniedziałek: - W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 21-latek najpierw trafił do policyjnego aresztu. Po dwóch dniach Sąd Rejonowy w Słupsku wymierzył mu karę roku i 3 miesięcy ograniczenia wolności polegającego na 30 godzinach prac społecznych w miesiącu.

- Został on także ukarany dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. 21-latek musi również wpłacić 10 tysięcy złotych na rzecz Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - dodał policjant.

Do dwóch lat więzienia grozi natomiast 41-letniemu motorowerzyście, który brał udział w kolizji w Obłężu niedaleko Słupska. Mężczyzna w organizmie miał ponad dwa i pół promila alkoholu.

pd/mt

Posłuchaj

Jakub Bagiński, rzecznik słupskiej policji