fot. arch. prk24
Do regionalnego wydania „Studia Bałtyk” zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli: burmistrz Bobolic Mieczysława Brzoza, burmistrz Kalisza Pomorskiego Janusz Garbacz oraz dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Białogardzie Paweł Mielcarek.

Mieczysława Brzoza, burmistrz Bobolic

Mieczysława Brzoza powiedziała m.in. o budowie nowych mieszkań: - Nasza gmina jest wspólnikiem Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Krajowego Zasobu Nieruchomości z siedzibą w Koszalinie. Daje to gwarancję, że planowana budowa budynków mieszkalnych przy ulicy Polnej dojdzie do skutku. Mieszkania będą przeznaczone dla osób, których dochody nie pozwalają na zakup działki czy kupienie mieszkania od dewelopera.

Burmistrz Bobolic zwróciła również uwagę na inną ważną dla Bobolic inwestycję, jaką jest budowa S11 na odcinku Bobolice - Szczecinek. W poniedziałek  rozpoczęło się postępowanie przetargowe. - Jest to długo wyczekiwana inwestycja, która dla naszej gminy ma wpływ na rozwój społeczny, gospodarczy i terytorialny. Poprawi  dostępność transportową w naszym regionie. Przez Bobolice przebiegają dwie drogi krajowe, DK25 i DK 11, a dzięki nowej trasie wreszcie ten ruch będzie odciążony i bardziej bezpieczny.

Mieczysława Brzoza, burmistrz Bobolic

Janusz Garbacz, burmistrz Kalisza Pomorskiego

Gmina Kalisz Pomorski otrzymała niemal 5 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę i  kompleksową modernizację  ulicy Mickiewicza w Kaliszu Pomorskim. W środę odbędzie się uroczyste otwarcie drogi. - Ta inwestycja była kluczowa w naszym mieście, przez centrum którego przebiega droga krajowa nr 10. Zdarzenia drogowe na tym odcinku powodowały zakłócenia w ruchu komunikacyjnym, zatem dzięki rozbudowie ulicy Mickiewicza mamy możliwość wybrania innej trasy - powiedział Janusz Garbacz.

Burmistrz Kalisza Pomorskiego wymienił również inne ważne inwestycje w gminie, m. in. oddanie do użytku nowej świetlicy i budynku mieszkalnego przy ulicy Kolejowej, który przeznaczony będzie dla młodych osób z dziećmi.

Janusz Garbacz, burmistrz Kalisza Pomorskiego

Paweł Mielcarek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Białogardzie

Paweł Mielcarek przedstawił aktualną ofertę Młodzieżowego Domu Kultury: - Przygotowujemy się obecnie do zajęć feryjnych, a są wśród nich m.in. warsztaty wokalne z emisją głosu, warsztaty kulinarne z finalistą konkursu MasterChef Junior, a także nauka udzielania pierwszej pomocy organizowana przez WOPR w Białogardzie. W pierwszym tygodniu ferii prowadzone będą zajęcia dla naszych podopiecznych, ale jeśli ktoś chciałby przyjść i sprawdzić jak one wyglądają - to serdecznie zapraszamy. W naszej Akademii Kreatywnej mamy 14 sekcji, ale rozszerzamy ją o nowe zajęcia sportowe. Od 1 marca np. ruszamy z zajęciami judo - mówił.

Paweł Mielcarek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Białogardzie

Zapraszamy do wysłuchania rozmów.

aw/aj