fot. gov.pl
Czyste Powietrze - rządowy ogólnopolski program dofinansowania termomodernizacji i wymiany źródeł ciepła na bardziej ekologiczne działa już od pięciu lat. We wtorkowej audycji rozmawialiśmy o wprowadzonych 1 stycznia zmianach w tym programie.

Marek Subocz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie podkreślił, że w województwie zachodniopomorskim program cieszy się sporym zainteresowaniem.

materiał Joanny Lejtan

W Karlinie program Czyste Powietrze cieszy się umiarkowanym zainteresowaniem, czego bardzo żałuje włodarz tej miejscowości Waldemar Miśko. Jak podkreślił - to świetny program, ale niestety mimo podniesionych w tej edycji progów dochodowych - na jego realizację nie wszystkich stać.

materiał Renaty Pacholczyk

Będzie ciepło, ale i bardziej ekologicznie. W Szczecinku zakończyła się modernizacja kotła Miejskiej Energetyki Cieplnej. To bardzo ważna inwestycja, bo na MEC nałożone są wymagania środowiskowe. Marek Szabłowski, prezes Miejskiej Energetyki Cieplnej w Szczecinku zaznaczył, że aby je spełnić trzeba było zamontować odpowiednie urządzenia odpylające.

materiał Mateusza Sienkiewicza

Nowy układ został wykonany i wyposażony w system odpylania składający się z multicyklonu, filtra workowego, automatyki sterowania, opomiarowania oraz wizualizacji procesu. Inwestycja była możliwa dzięki korzystnym pożyczkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.