fot. prk24
W poniedziałkowym wydaniu „Studia Kołobrzeg” rozmawialiśmy również o bieżących wydarzeniach w kurorcie.

W miniony weekend swoje mecze rozgrywały obie kołobrzeskie Kotwice. Pierwszoligowi koszykarze podejmowani byli przez Politechnikę Opolską, zaś przygotowujący się do rundy wiosennej w 2. lidze piłkarze grali kolejny sparing na własnym boisku. Ich rywalem był lider 3. ligi - druga drużyna Pogoni Szczecin.

materiał Mariusza Wolańskiego

W kołobrzeskim urzędzie miasta ogłoszono wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w bieżącym roku. Okazało się, że komisja konkursowa miała czym się zająć, bo wpłynęło sporo ofert z wieloma ciekawymi propozycjami. Wśród nich były takie, które można nazwać spektakularnymi, ale były też takie mniejszego kalibru. Jednak wszystkie godne uwagi. Na ten temat rozmawialiśmy z Katarzyną Pechman z kołobrzeskiego ratusza.

materiał Mariusza Wolańskiego

W Dygowie powstaje remiza ochotniczej straży pożarnej. W sobotę w obecności druhów z jednostek OSP z powiatu kołobrzeskiego, a także z udziałem między innymi przedstawicieli państwowej straży pożarnej, samorządowców i parlamentarzystów uroczyście wmurowano kamień węgielny. Zapraszam do wysłuchania relacji z tego wydarzenia.

materiał Mariusza Wolańskiego

W sobotę podczas spotkania noworocznego prezydent Anny Mieczkowskiej wręczono nagrody Kołobrzeski Konik, które co roku przyznawane są osobom lub instytucjom, które poprzez swoją działalność szczególnie przyczyniają się do rozwoju miasta i działają na rzecz jego mieszkańców. W tym roku Kołobrzeskie Koniki przyznano grafikowi Dariuszowi Jakubowskiemu, pomysłodawcy postaci mewy kołobrzeskiego Mariana oraz szkole tańca baletowego International Dance Academy. Konika dla Dariusza Jakubowskiego przyznała kapituła dziennikarska, którą tworzą przedstawiciele redakcji działających w Kołobrzegu.

materiał Mariusza Wolańskiego