fot. fb.com/Prawo i Sprawiedliwość Koszalin
Pytania do lidera Platformy Obywatelskiej przedstawili na konferencji prasowej w Koszalinie działacze z regionu. Dotyczyły one decyzji podejmowanych przez Donalda Tuska w czasach rządów koalicji PO-PSL, które miały być szkodliwe dla bezpieczeństwa kraju.

Wicewojewoda zachodniopomorski Tomasz Wójcik przekonywał, że rząd Zjednoczonej Prawicy zrealizował szereg działań mających na celu wzmocnienie niezależności energetycznej Polski, takie jak budowa gazoportu w Świnoujściu czy gazociągu Baltic Pipe. Jak podkreślił, konsekwentnie wzmacniane jest także bezpieczeństwo militarne Polski.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości sukcesywnie zwiększa liczebność polskiej armii. Powołaliśmy też Wojska Obrony Terytorialnej. Uchwaliliśmy również bardzo ważną ustawę o obronie ojczyzny. W jej zapisach przewidziano przeznaczenie przynajmniej 3 proc. PKB na polską armię - wymieniał wicewojewoda.

Konferencja była częścią ogólnopolskiej akcji „10 pytań do Donalda Tuska”. W Koszalinie pytania przedstawiła Anna Mętlewicz, przewodnicząca klubu radnych PiS. Wśród nich znalazły się te dotyczące kwestii związanych z obronnością kraju.

- Dlaczego zrezygnował Pan z instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej w latach 2008-2009? Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nie osiągnął w latach 2008-2013 zapisanego w ustawie budżetowej progu finansowania Wojska Polskiego w wysokości 2 proc. PKB? Dlaczego kierowany przez Pana rząd likwidował jednostki wojskowe na wschodzie Polski? - pytała.

Działacze PiS wskazali, że w ramach ogólnopolskiej akcji, pytania zostały postawione publicznie już siedem dni temu, jednak do teraz nie padła na nie odpowiedź. Dlatego jeszcze dzisiaj przekażą je parlamentarzystom PO z regionu koszalińskiego.

ap/zn

fot. Twitter/@pisorgpl

Posłuchaj

Tomasz Wójcik, wicewojewoda zachodniopomorski Anna Mętlewicz, przewodnicząca klubu radnych PiS