fot. facebook.com/slupskpks
Zaproszenie Jacka Żukowskiego w tym tygodniu przyjęli: dr Wojciech Gajewski - wiceprzewodniczący rady miasta z klubu Łączy nas Słupsk, Bogusław Dobkowski - radny z Platformy Obywatelskiej oraz Jacek Szaran - radny z Prawa i Sprawiedliwości.

Miasto planuje zmienić plan zagospodarowania przestrzennego działki „Mickiewicza B”. Na nieruchomości należącej do powiatu słupskiego w przyszłości może powstać nowa inwestycja. Obecnie działa tam dworzec autobusowy spółki PKS Słupsk.

Jacek Szaran zaznaczył podczas porannej audycji, że w tym miejscu mogą zostać wybudowane nowe budynki mieszkalne: - Urbaniści miejscy teraz przystąpią do sporządzania planu zagospodarowania przestrzennego. Mam tylko nadzieję, że zostaną w nich uwzględnione miejsca parkingowe. Niestety w ostatnim czasie panuje tendencja do ich zmniejszania. Jako radni musimy pilnować, aby była odpowiednia liczba parkingów.

- Przyszły inwestor będzie musiał dostosować się do wytycznych prawa miejscowego. Nie będzie mógł tam wybudować, czego chce. Nie wiadomo jednak, czy PKS zdecyduje się przenieść do budowanego węzła transportowego - dodał dr Wojciech Gajewski.

W dalszej części piątkowej słupscy radni dyskutowali m.in. o nadaniu nazwy jednej z ulic imienia Johna Lennona.

Więcej w poniższej rozmowie.

jż/mt

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”