fot. arch. prk24
W studiu Radia Słupsk gościliśmy Jacka Maniszewskiego, burmistrza Ustki. W rozmowie z Marcinem Kamińskim włodarz popularnej nadmorskiej miejscowości podsumował miniony sezon turystyczny. Odniósł się też do planów rozbudowy usteckiego portu oraz mówił o tym, czy miasto ma zakusy na powiększenie swojego terytorium.

Jacek Maniszewki ma za sobą 1,5 roku rządzenia miastem. Czy był to trudny czas? - Było bardzo dużo różnych spraw, od inwestycyjnych, przez społeczne - przyznał burmistrz. Pytany o miniony sezon turystyczny przyznał, że był on udany, a turyści i mieszkańcy mogli uczestniczyć w niespotykanej dotąd ilości imprez. - To była kumulacja wydarzeń zahamowanych przez epidemię koronawirusa. Na pewno w tym roku imprezy będą organizowane w mniejszej skali - powiedział.

Gość był pytany także o najtrudniejsze sprawy, z jakimi miasto zmierzy się w tym roku: - Na pewno będą to tematy okołoportowe. Plany rozbudowy portu wcześniej już były, ale jak grom z jasnego nieba spadła na nas informacja, że Urząd Morski w Gdyni chce zbudować u nas duży port instalacyjno-serwisowy - powiedział burmistrz. - Czy do tego dojdzie, trudno powiedzieć. Miasto ogólnie na tej inwestycji zyska, ale my nie wiemy, jak to się przełoży na nasz budżet, jakie będą wpływy, bo to ma być port gdyński mieszczący się na redzie Ustki. Wielkie emocje opadły i za chwilę będę pukał w tej sprawie do drzwi urzędu morskiego - stwierdził, dodając, że zależy mu na tym, aby o planach rozbudowy portu rzetelnie i na bieżąco byli informowani mieszkańcy Ustki.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

mk/zas

Posłuchaj

rozmowa Radia Słupsk: Jacek Maniszewski