fot. prk24
W audycji „Otwarta antena” gościem „Studia Kołobrzeg” był Henryk Bieńkowski, radny kołobrzeskiej rady powiatu, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, były prezydent Kołobrzegu. - Nie jestem zapraszany na oficjalne otwarcia miejskich inwestycji - stwierdził na naszej antenie.

Henryk Bieńkowski powiedział, że nie brał udziału w uroczystym otwarciu inwestycji kończącej budowę kołobrzeskiej promenady nadmorskiej, ponieważ nie został zaproszony. - Miasto politycznie jest podzielone - ocenił. - Jedynym miejscem, gdzie do niedawna spotykali się samorządowcy i politycy wszystkich opcji, były spotkania opłatkowe organizowane pod egidą Polskiego Radia Koszalin.

Henryk Bieńkowski pokreślił konieczność prowadzenia dialogu w podejmowaniu decyzji dotyczących rozwoju miasta. Przypomniał także wkład parlamentarzystów PiS naszego regionu w zdobywanie pieniędzy na inwestycje w Kołobrzegu.

- Nie odnotowujemy żadnej wdzięczności, czy też szacunku za ten wysiłek lobbowania na rzecz Kołobrzegu - ocenił były prezydent.

Zauważył także, że decyzje mające wpływ na funkcjonowania miasta nie są konsultowane z radnymi PiS, podając przykład lokalizacji masztu telekomunikacyjnego, którego budowa jest planowana na budynku starostwa powiatowego.

Audycję „Otwarta Antena” nadawaną od poniedziałku do piątku, o godzinie 9.10 na antenie „Studia Kołobrzeg” prowadzi Jarosław Banaś.

rozmowa z Henrykiem Bieńkowskim

Kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc zorganizował w podkołobrzeskim Podczelu spotkanie noworoczne, na które przybyło wielu gości reprezentujących najróżniejsze środowiska. Byli obecni rolnicy, rybacy, samorządowcy wszystkich szczebli, a także przyjaciele i najbliżsi współpracownicy kołobrzeskiego parlamentarzysty.

Na spotkaniu był Mariusz Wolański, który niektórych obecnych tam gości poprosił o garść życzeń noworocznych i refleksji.

relacja Mariusza Wolańskiego

Czas na przegląd wydarzeń sportowych minionego weekendu. Zmagania na boiskach piłkarskich, siatkarskich i koszykarskich obserwował Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego

Dobiegła końca modernizacja promenady nadmorskiej w Kołobrzegu będącej głównym elementem czterokilometrowego deptaku. W niedzielę oficjalnie zakończono remont III etapu przebudowy i uroczyście oddano promenadę do użytkowania.

Przy tej okazji zorganizowano festyn rodzinny z animacjami i aktywnościami sportowymi. Były zawody kolarskie dla dzieci, biegowe i nordic walkig.

Przypomnijmy, sukcesywną modernizację promenady prowadzono od 2009 roku. Całość kosztowała ponad 43 mln zł złotych, z czego 26 mln zł pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Unii Europejskiej. Remont trzeciego etapu pochłonął ponad 7 mln złotych.

Nowy wygląd promenady, wyposażonej między innymi w wypoczynkową infrastrukturę, zrobił duże wrażenie zarówno na mieszkańcach miasta, jak i turystach. Pod wrażeniem był także nasz reporter Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego

Wysokie koszty paliwa i wciąż utrzymująca się inflacja zmuszają zarząd spółki Komunikacja Miejska do oszczędności. Od 1 lutego w Kołobrzegu będzie mniej autobusów, będą też zmiany tras, niektóre linie znikają... a mimo to zarząd zapewnia, że nie będą to zmiany drastyczne.

O szczegółach zmian w funkcjonowaniu kołobrzeskiej Komunikacji Miejskiej mówi jej prezes Michał Jaczyński. Materiał przygotował Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego

W sobotę w gdańskim porcie uszkodzeniu uległ prom Wawel należący do kołobrzeskiej PŻB. W złych warunkach pogodowych doszło do kolizji statku z nadbrzeżem, przedziurawiona została burta promu. Jak doszło do zdarzenia i co dalej z promem? Na te pytania odpowiedzi poszukał Sławomir Kamola.

materiał Sławomira Kamoli