graf. diecezjakoszalin.pl
Jak co niedzielny poranek, w „Magazynie katolickim” rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kraju i naszej diecezji.

Do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Także w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej prowadzone są modlitwy o jedność uczniów Chrystusa w Jego Kościele. Wydarzenia o charakterze ekumenicznym mają miejsce w Wałczu, Koszalinie, Pile i Świdwinie. O znaczeniu tej inicjatywy mówi ks. prof. Janusz Bujak, referent do spraw ekumenizmu w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

ks. prof. Janusz Bujak

Program wydarzeń w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan można znaleźć na stronie internetowej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Na całym świecie jest ich około 8 tys. Modlą się m.in. za kapłanów i swoje rodziny. O Wojownikach Maryi, męskiej wspólnocie dla mężczyzn mówi Artur Dudziński lider wspólnoty „Wojowników Maryi” w Słupsku.

„wspólnota Wojowników Maryi”

W Słupsku wspólnota Wojowników Maryi stale się rozwija. Tworzy go 15 osób. Z Arturem Dudzińskim rozmawiał Sebastian Ferens. W Ostrowcu pod Wałczem trwa remont ośrodka Caritas. Dzięki modernizacji instytucja zaoszczędzi na rachunkach. Fotowoltaika oraz pompy ciepła to tylko część z rozwiązań, które zostaną zainstalowane w ośrodku. Mateusz Kaczmarek, kierownik placówki w rozmowie z Przemysławem Grabińskim zaznaczył, że po remoncie obiekt będzie samowystarczalny energetycznie.

remont ośrodka Caritasu

Z Mateuszem Kaczmarkiem, koordynatorem lokalnym Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej na ziemi wałeckiej rozmawiał Przemysław Grabiński.