fot. PRK24
W audycji również o tym, co ciekawego wydarzy się w Kołobrzegu w sobotę i niedzielę, na co warto się wybrać.

„Otwarta antena” - gościem Mariusz Ławro, prezes Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno-Uzdrowiskowego w Kołobrzegu

Mariusz Ławro, w pierwszej części rozmowy, ocenił perspektywy dalszego rozwoju największego polskiego uzdrowiska, jakim jest Kołobrzeg, zauważając, że: „do dalszego rozwoju części uzdrowiskowej miasta niezbędne są regulacje prawne lokalnego samorządu”.
Obecnie - ocenił prezes RSTU : „w sezonie, w części uzdrowiskowej, przebywa trzykrotnie więcej turystów, wczasowiczów i osób na leczeniu uzdrowiskowym, niż mieszkańców miasta. To powoduje konieczność dostosowania tkanki miejskiej do wymagań przyjeżdżających, ponieważ rozwoju strefy uzdrowiskowej nie można powstrzymać, to jest obserwowalny proces”.

Prezes Mariusz Ławro krytycznie odniósł się zjawiska zabudowy miasta osiedlami mieszkaniowymi pod wynajem dla turystów. Zjawisko jest groźne, ponieważ „z danych Głównego Urzędu Statystycznego, wynajmujący mieszkania na sezon nie występują jako klienci strefy uzdrowiskowej”.

W dalszej części rozmowy prezes ocenił miniony rok jako korzystny dla branży uzdrowiskowej, z nieznacznym 2% spadkiem pobytów, co nadal stawia Kołobrzeg na pozycji lidera w Polsce.

Mariusz Ławro definiując zagrożenia przepełnienia Kołobrzegu w czasie sezonu, podkreślił, że konieczna jest publiczna debata na ten temat pomiędzy właścicielami obiektów w strefie uzdrowiskowej a samorządowcami miasta i powiatu.

Audycję „Otwarta Antena” nadawaną od poniedziałku do piątku o godzinie 9.10 na antenie Studia Kołobrzeg prowadzi Jarosław Banaś.

rozmowa z Mariuszem Ławro

Sportowy Weekend

Weekend to między innymi czas na sport. O tym, co ciekawego będzie działo się w Kołobrzegu w weekend, gdzie warto się wybrać.

Sportowy Weekend

Rozmowa Mariusza Wolańskiego z Remigiuszem Jankowskim i Mateuszem Giecem

Minęło 18 lat od momentu, kiedy w 2004 roku Remigiusz Jankowski założył w Kołobrzegu Stowarzyszenie Grupa Ratownicza Paramedic. Członkowie Stowarzyszenia widoczni są wszędzie tam, gdzie trzeba nieść pomoc, bądź dopilnować, by nikomu nic się nie stało - m.in. przy okazji wielu różnorakich imprez i wydarzeń. Ich działalność była nieoceniona w czasie panedmii, kiedy trzeba było przede wszystkim wspierać seniorów. Ale to, co szczególnie godne jest podkreślenia, to konsekwentna edukacja ratownicza prowadzona wśród kołobrzeżan od kilkunastu lat.

Od kilku dni Grupa Paramedic może pochwalić się swoją pierwszą siedzibą, którą ufundowało im miasto. Przy okazji jej otwarcia z Remigiuszem Jankowskim i Mateuszem Giecem rozmawiał Mariusz Wolański.

Warto dodać, że Stowarzyszenie Grupa Ratownicza Paramedic była wielokrotnie nagradzana między innymi Kołobrzeskim Konikiem i Perłą Powiatu.

Stowarzyszenie Grupa Ratownicza Paramedic

Kołobrzeski Afisz

Kołobrzeski Afisz - zaproszenia w „Studio Kołobrzeg” - polecają Jarosław Banaś i Sławomir Kamola. Muzyka chóralna.

Chór „Cantores Colabregae”, świętuje ćwierćwiecze śpiewania, działa od 1997 roku. Koncert jubileuszowy odbędzie się w sali widowiskowej RCK 21 stycznia w sobotę, o godz. 18.

Kołobrzeski Afisz

Co w kulturze?

W niedzielę, w Kołobrzegu gra Bałtycki Teatr Dramatyczny. Spektakl na scenie RCK, to farsa w stylu wcześniejszych „Mayday” i „Kochane pieniążki”. „Stosunki na szczycie” Edwarda Taylora zaczynają się od spotkania wysokich urzędników Unii Europejskiej w luksusowym apartamencie w Paryżu. Gra idzie o to, by wysoki urzędnik Brytyjskiej Komisji Wspólnego Rynku otrzymał stanowisko Przewodniczącego Komisji… czyli akcja rozgrywa się przed brexitem. I jak to to w farsie bywa, wszystko zaczyna iść nie tak…

Reżyseria: Wojciech Rogowski. Premiera odbyła się w Koszalinie 31 grudnia 2022r. Obsada: Bernadetta Burszta, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Beata Niedziela, Marcin Borchardt, Adam Lisewski, Wojciech Kowalski, Wojciech Rogowski.

Seanse kinowe w Kołobrzegu

25 stycznia o godz. 19 - film w RCK-u. „W trójkącie” to nagrodzona Złotą Palmą szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata.

25.01.2023 (środa), godz. 19 - film w RCK-u. „W trójkącie” reż. Ruben Östlund.

Seanse Kinowe. Zaprasza Kinga Kozaczka z poralu „Szwedzki Stół Filmowy”

Zapraszali Jarosław Banaś i Sławomir Kamola.

sk/jb/aj