fot. Michał Woroch
fot. Michał Woroch
fot. Michał Woroch
fot. Michał Woroch
fot. Michał Woroch
fot. Michał Woroch
Po dwóch latach przerwy do studia im. Czesława Niemena wracają spotkania podróżnicze. Tegoroczny sezon Klubu Obieżyświata rozpoczniemy od spotkania z wielokrotnie nagradzanym na festiwalach podróżniczych Michałem Worochem. Zapraszamy wszystkich miłośników odkrywania świata do siedziby Polskiego Radia Koszalin przy ul. Piłsudskiego 41 w piątek, 27 stycznia, o godzinie 19.

„Granica śniegu, granica możliwości”

Plan wydawał się prosty. Nepalski masyw Annapurny okala trasa trekkingowa, która prowadzi na przełęcz Thorong La leżącą wysokości 5416 metrów n.p.m. Wyruszyli na nią Michał Woroch i Bartosz Mrozek – sportowiec ekstremalny (również poruszający się na wózku inwalidzkim).

Obaj postanowili zmierzyć się z górami, ale także z technologią: żeby zrealizować swój plan zaprojektowane zostały czterokołowe łaziki, z napędem elektrycznym, którymi byli w stanie poruszać się w trudnym terenie. Finalnie wyzwaniem okazała się nie tylko odległość, ale również wysokość, rozrzedzone powietrze, ośnieżona górska trasa i logistyczne aspekty organizacji wyprawy.

O szczegółach wyprawy Michał Woroch opowie już w najbliższy piątek. Zapraszamy!

Wstęp na spotkanie jest darmowy. Obowiązuje rejestracja miejsc pod nr. telefonu: 94 347 0900.

Michał Woroch

Podróżnik, fotograf. Laureat wielu nagród, w tym m.in. nagrody Kolosy 2019 w kategorii „Wyczyn Roku”, przyznawanej przez Kapitułę Kolosów oraz Travelery National Geographic 2018 w kategorii „Podróż Roku”. Wydawca i autor książki „Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę”. Absolwent grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Uznany jednym ze 100 najbardziej wpływowych Polaków z niepełnosprawnością. Organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, Nepalu na Spitsbergen i do większości państw obu Ameryk. Relacje i zdjęcia z jego podróży ukazały się w polskiej oraz zagranicznej prasie: National Geographic, Adventure Journal, Explorersweb, Traveler, Podróże, Globetrotter, Zwierciadło i Duży Format.