fot. prk24.pl
Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli: starosta szczecinecki Krzysztof Lis, trener reprezentacji Polski w kickboxingu Bartłomiej Mienciuk oraz Renata Waśkiel z Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży im. Kornela Makuszyńskiego w Szczecinku.

Krzysztof Lis - starosta szczecinecki

Starosta szczecinecki mówił o powiatowych inwestycjach w edukację. - W tym roku przekażemy nowoczesną pracownię obróbki cieplnej i pracownię weterynaryjną w Zespole Szkół Technicznych. Niedawno oddaliśmy pracownię gastronomiczną w szczecineckim ZS nr 2. W Białym Borze chcemy zbudować strzelnicę. Na 1 lutego zaplanowane jest otwarcie nowej hali sportowej w ZS nr 1 w Szczecinku. To pokazuje, że podwyższamy kształcenie uczniów w każdym obszarze edukacji.

Krzysztof Lis skomentował także wyniki rankingu „Perspektyw”. Najlepiej wśród szkół publicznych w powiecie wypadło I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Elżbiety w Szczecinku - zajęło 502. miejsce w kraju.

Krzysztof Lis, starosta szczecinecki

Bartłomiej „Wega” Mienciuk - trener kadry narodowej w kickboxingu

Bartłomiej Mienciuk został niedawno oficjalnie trenerem kadry narodowej w kickboxingu. Sportowiec ze Szczecinka opowiedział o kulisach mianowania na stanowisko oraz o swoim nowym projekcie - „Szkole KOta”. To kanał w serwisie Youtube, na którym publikowane są materiały wideo poświęcone największej pasji trenera KSW. - Ten projekt ma poszerzać zainteresowania i pasje wśród młodych ludzi. Aktualnie skupiam się w nim na różnych aspektach kickboxingu, wyjaśniam m.in. jak dobrze i skutecznie kopać. Pokazuję też, że Szczecinek to piękne miejsce. Chcę wykorzystać ten kanał, aby wypromować miasto i jego mieszkańców - zaznaczył.

Bartłomiej Mienciuk, trener reprezentacji Polski w kickboxingu

Renata Waśkiel  - Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży im. Kornela Makuszyńskiego w Szczecinku

Szczecinecka biblioteka, razem z Samorządową Agencją Promocji i Kultury oraz Muzeum Regionalnym, zorganizowała konkurs dla młodych twórców pt. „Szczecineckie legendy w komiksie”. - Pod koniec ubiegłego roku odbyły się spotkania z twórcą komiksów Hubertem Ronkiem, podczas których dzieci poznały podstawy tworzenia komiksu. Następnie spotkały się z Mateuszem Zacharewiczem z Muzeum Regionalnego, który opowiedział o szczecineckich legendach. Później młodzi artyści przełożyli tę wiedzę na prace konkursowe. Mamy bardzo zdolną młodzież, dlatego nie było łatwo wyłonić zwycięzców. Wybraliśmy ostatecznie dwie bardzo ciekawe prace. Można je zobaczyć w Internecie - powiedziała.

Renata Waśkiel, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży im. Kornela Makuszyńskiego w Szczecinku