fot. PRK24
We wtorkowym „Studiu Kołobrzeg” rozmawialiśmy także o bieżących wydarzeniach w kurorcie.

Piłkarska Kotwica Kołobrzeg intensywnie przygotowuje się do rundy wiosennej w 2 lidze. Zespół mocno pracuje zarówno jeżeli chodzi o rozwiązania taktyczne, jak i o motorykę. W sobotę Kotwica rozegrała pierwszy z serii meczów sparingowych. Rywalem była I-ligowa Chojniczanka Chojnice. Mecz zakończył się zwycięstwem biało-niebieskich 2:1. O analizę i wnioski Mariusz Wolański poprosił trenera Kotwicy Marcina Płuskę.

Piłkarska Kotwica Kołobrzeg

Na osiedlu Ogrody w Kołobrzegu pod koniec ubiegłego roku powstała nowa świetlica osiedlowa. W zamyśle władz miasta ma to być atrakcyjne miejsce spotkań dla wszystkich pokoleń. W świetlicy będzie funkcjonowała między innymi filia biblioteki miejskiej. Do oficjalnego otwarcia pozostał ponad tydzień. O tym jak to miejsce będzie wyglądało, opowiadają zatrudnione tam instruktorki Katarzyna Zieniuk- Romanowska i Magdalena Pawlak, z którymi rozmawiał Mariusz Wolański.

Oficjalne otwarcie świetlicy zaplanowano na piątek 27 stycznia.

Świetlica na osiedlu Ogrody

Blisko dwa lata temu swoją działalność rozpoczęła Społeczna Straż Rybacka Powiatu Kołobrzeskiego. Utworzyła ją grupa pasjonatów wędkarstwa i miłośników przyrody. Postanowili poświęcać swój wolny czas na to, by eliminować wszelkie przejawy kłusownictwa na okolicznych rzekach i jeziorach. Starostwo powiatowe dzięki pozyskanym ze środków unijnych funduszom, wyposażało społeczników w niezbędny sprzęt i dzięki temu znalazł się bat na kłusowników. Z komendantem straży Andrzejem Skwarkiem i jego zastępcą Jarosławem Urbasiem rozmawiał Mariusz Wolański.

Społeczna Straż Rybacka

„Otwarta Antena”

fot. Jarosław Banaś/Polskie Radio Koszalin

„Otwarta Antena”:

Prezes Polskiej Żeglugi Bałtyckiej w Kołobrzegu Andrzej Madejski poinformował w „Studiu Kołobrzeg” o postępach w budowie nowej jednostki promu typu ro-pax. Planowany termin przekazania promu to druga połowa 2024 roku. Prom pomieści 900 pasażerów w 230 kabinach. Załoga 61 osób. Prom o długości 216,20 m, szerokości 28,2 m i zanurzeniu 7,00 m oferować będzie linię ładunkową ro-ro około 3000 m. Prędkość eksploatacyjna to 23 węzły.

Prezes Andrzej Madejski mówił także o korzystnym bilansie rocznym PŻB, tendencjach przewozowych na Bałtyku, konkurencji i koniecznej współpracy z samorządem przy ewentualnych planach przewozowych z uwzględnieniem portu w Kołobrzegu. 

Otwarta Antena

Felieton „Na zdrowie”: z lekarzem Czesławem Hocem o fali zachorowań rozmawia Mariusz Wolański.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z Czesławem Hocem