fot. Marcin Turalski/Polskie Radio Koszalin
Remont ulicy ma rozpocząć się wczesną jesienią 2023 r. W ramach prac zostanie m.in. położona nowa jezdnia oraz chodniki. Projekt przewiduje także likwidację zatoczek autobusowych. Z tej decyzji nie są zadowoleni zmotoryzowani mieszkańcy.

- Na ulicach, gdzie zatrzymuje się dużo autobusów, takie zatoczki są bardzo potrzebne. Widzimy w innych częściach miasta, co spowodowała ich likwidacja. W tych miejscach tworzą się niepotrzebne utrudnienia - powiedzieli słupscy kierowcy.

Z opinią naszych rozmówców nie zgadza się Tomasz Orłowski p.o. dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku: - Musimy pamiętać, że autobus zatrzymuje się na przystankach średnio na kilkanaście sekund, dlatego nie powoduje to drastycznych reperkusji. Zatoczkę zlikwidowaliśmy już w kilku miejscach i nie spowodowało to utrudnień w ruchu. Takie decyzje poprawiają funkcjonowanie komunikacji miejskiej.

Koszt modernizacji ulicy Armii Krajowej ma wynieść około 7 mln zł. Środki na ten cel pochodzą z budżetu miasta i funduszy unijnych.

Więcej w poniższym materiale.

sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa