źródło: Fb/AZS AWFiS Gdańsk - sekcja tenisa stołowego
Tenisiści stołowi Darz Boru Karnieszewice w pierwszym meczu ligowym w nowym roku pokonali na wyjeździe rezerwy AZS AWFiS Gdańsk 7:3. Początek meczu nie wskazywał jednak na tak łatwe zwycięstwo.

Po pierwszych grach singlowych zespół z Karnieszewic przegrywał 0:2, co wzbudziło zaniepokojenie u kibiców naszego zespołu. Darz Bór jechał do Gdańska w roli zdecydowanego faworyta, gdyż rezerwy AZS AWFiS zajmują miejsce w dolnej połowie tabeli.

- Po pierwszych dwóch przegranych pojedynkach różne myśli przychodziły do głowy. Na szczęście później zaczęliśmy wygrywać, szalę w tym meczu na naszą korzyść przechyliły gry podwójne. Po deblach prowadziliśmy już 4:2 - zaznaczył prezes Darz Boru Karnieszewice Zbigniew Kuszlewicz.

W jego ocenie zawodnicy Darz Boru zagrali o wiele lepiej niż w ostatnich ubiegłorocznych meczach. - Wprawdzie przegrywaliśmy tam także nieco pechowo, ale teraz było widać, że udało się nam wyeliminować większość błędów, które popełnialiśmy. Jeśli dalej tak będziemy grać, to jestem dobrej myśli - podkreślił Zbigniew Kuszlewicz.

Po tym meczu zespół z Karnieszewic zajmuje czwarte miejsce w tabeli pierwszej ligi. Do premiowanego grą w barażach o superligę, drugiego miejsca w tabeli nasi tenisiści stołowi tracą dwa punkty. Za tydzień w sobotę ekipa Darz Boru Karnieszewice zmierzy się z ostatnimi w tabeli rezerwami ekipy Morlin Ostróda.

Patronem medialnym zespołu Darz Boru Karnieszewice jest Polskie Radio Koszalin.

kk/aś

Posłuchaj

relacja Krzysztofa Klinkosza