źródło: Fb/Piłka Ręczna Koszalin
Piłkarki ręczne Młynów Stoisław Koszalin na otwarcie 12. kolejki rozgrywek ekstraklasy wygrały w Chorzowie z Ruchem 27:24 (14:13).

Koszalinianki pojechały na Śląsk z mocnym postanowieniem poprawy po ostatnich niezbyt udanych występach. Stawka meczu była bardzo duża. Zwycięstwo Ruchu oznaczało pierwszy komplet punktów w sezonie dla ekipy z Chorzowa. Zwycięstwo Młynów Stoisław utrzymywałoby zespół z Koszalina w grze o pierwszą szóstkę. Ponadto trener Jarosław Knopik wiele lat spędził właśnie jako trener Ruchu.

Lepiej weszły w mecz koszalinianki, które pierwsze zdobyły bramkę i minimalną przewagę utrzymywały do 13. minuty. Chorzowianki wówczas wykorzystały chwilową niemoc bramkową ekipy gości i wyszły ze stanu 4:6 na 8:6. Sygnał do odrabiania strat dała Młynom Stoisław dała Natalia Filończuk, broniąc karnego, później koszalinianki odzyskały prowadzenie i po 30 minutach było 14:13 dla gości.

Jeszcze w 36 minucie był remis 16:16, później Anna Mączka nie trafiła z karnego, jednak kolejne 10 minut meczu koszalinianki wygrały 8:2. W 49. minucie było już 24:18 dla koszalinianek. Jednak w tym momencie skuteczna ofensywa gości się zatrzymała. Okres dobrej gry zanotowały chorzowskie bramkarki, od których rozpoczynało się wiele bramkowych akcji Ruchu. Na 120 sekund przed zakończeniem meczu bramkę kontaktową zdobyła Karolina Jasinowska, na nieco ponad 90 sekund przed końcem na ławkę kar powędrowała Kristina Kubisova. Wydawało się, że Ruch jest na prostej drodze do uzyskania prowadzenia. Koszalinianki, mimo osłabienia, zagrały bardzo nieustępliwie. Bezwzględnie wykorzystywały niedokładne podania rywalek, wyprowadzając po nich własne akcje. W ostatniej minucie meczu do bramki rywalek trafiły Żaneta Lipok oraz Aleksandra Zaleśny, co dało zwycięstwo ekipie gości 27:24.

KPR Ruch Chorzów - Młyny Stoisław Koszalin 27:24v(13:14)

Ruch Chorzów: Ciesiółka, K. Gryczewska-Jasinowska 6, Polańska 4, Masałowa 6, Miłek 3, Stokowiec 3, Bury 1, Kolonko 1, Masiuda, Doktorczyk, Wiśniewska, M. Gryczewska.

Młyny Stoisław Koszalin: Filończuk-Lipok 6, Urbaniak 5, Mączka 3, Zaleśny 3, Rycharska 3, Bayrak 2, Reichel 2, Kubisova 2, Choromańska 1, Kowalik, Żmijewska.