fot. Paweł Wiśniewski/ Polskie Radio Koszalin
Gmina pozyskała na jej przebudowę prawie 9,5 miliona złotych z rządowego funduszu Polski Ład. Dziś podpisana została umowa z wykonawcą.

Jak przekazał burmistrz Karlina Waldemar Miśko, całość inwestycji ma kosztować ponad 12,5 miliona złotych. - Zgodnie z wymogiem konserwatora zabytków, droga będzie miała nawierzchnię kamienno-polbrukową. Wykonamy też prace przy kanalizacji deszczowej i teletechnicznej oraz oświetleniu. Wejdziemy również w niewielkiej części na drogę powiatową, gdzie zostaną wykonane dwie zatoki i wiaty przystankowe oraz specjalne światła ostrzegające kierowców o nadmiernej prędkości.

Prace rozpoczną się na przełomie kwietnia i maja. - Z uwagi na komfort mieszkańców, rozłożymy prace remontowe na części tak, by nie utrudniać im codziennego funkcjonowania - zapowiedział Grzegorz Kowalczyk, przedstawiciel wykonawcy.

Jak podkreślają mieszkańcy inwestycja, na którą czekali kilkadziesiąt lat, poprawi jakość życia i bezpieczeństwo. - Marzeniem mieszkańców była przyzwoita droga do naszej miejscowości. Jeżdżąc po starej nawierzchni bardzo łatwo można uszkodzić sobie samochód. Ta inwestycja jest potrzebna, żeby móc żyć wygodnie i bezpiecznie - stwierdzili.

Nowa droga w Kowańczu w gminie Karlino ma być gotowa do września 2024 roku.

pw/zn

fot. Paweł Wiśniewski/ Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

materiał Pawła Wiśniewskiego