fot. Sławomir Kamola/Polskie Radio Koszalin
fot. Sławomir Kamola/Polskie Radio Koszalin
fot. Sławomir Kamola/Polskie Radio Koszalin
fot. Sławomir Kamola/Polskie Radio Koszalin
W poniedziałek ruszyło nasze nowe miejskie radio pod nazwą „Studio Kołobrzeg”. To pasmo Polskiego Radia Koszalin na kołobrzeskiej częstotliwości 91,0 FM. Sławomir Kamola i Jarosław Banaś zaprosili do studia pierwszych gości.

Nasi pierwsi goście - przewodniczący RM Bogdan Błaszczyk (klub radnych Kołobrzescy Razem) i Maciej Bejnarowicz, przewodniczący klubu radnych PiS wdali się w polemikę w odpowiedzi na pytanie, czy Polski Ład uratował inwestycyjny budżet Kołobrzegu.

Bogdan Błaszczyk uważa, że nie, chociaż wyraził zadowolenie z pozyskanych przez miasto pieniędzy, natomiast Maciej Bejnarowicz ocenił, że Kołobrzeg otrzymał rekordowe w historii miasta rządowe wsparcie.

Za największą bolączkę miasta samorządowcy zgodnie uznali brak koncepcji na zatrzymanie młodych kołobrzeżan w mieście lub też ich powrót do rodzinnych stron po zdobyciu wykształcenia. Pozytywnie ocenili natomiast walkę z pandemią.

Goście złożyli też naszym Słuchaczom noworoczne życzenia. Rozmowę prowadził Jarosław Banaś.

rozmowa z Bogdanem Błaszczykiem oraz Maciejem Bejnarowiczem

Wydawało się, że jednym z największych sukcesów sportowych 2022 roku dla Kołobrzegu będzie awans piłkarskiej Kotwicy do 2 ligi. Tymczasem okazało się, że drużyna w pierwszej części sezonu zaprezentowała się na tyle fenomenalnie, że zdobyła tytuł „mistrza jesieni” 2 ligi. To osiągnięcie w historii kołobrzeskiej piłki nożnej bez precedensu. Jednym z czołowych zawodników drużyny jest bramkarz Oskar Pogorzelec, dodajmy, że to jedyny kołobrzeżanin w zespole. Z Oskarem rozmawiał Mariusz Wolański.

rozmowa z Oskarem Pogorzelcem, bramkarzem Kotwicy Kołobrzeg

Początek roku to dla większości z nas czas nadziei na zmiany... i oczywiście są to nadzieje na zmiany na lepsze. Zwykle jest tak, że życzymy sobie tego, czego nam najbardziej brakuje i tego co dla nas jest najcenniejsze. Na ten temat w Nowy Rok Mariusz Wolański rozmawiał z mieszkańcami Kołobrzegu.

mieszkańcy Kołobrzegu o nadziejach na nowy rok

W Studiu Kołobrzeg zajęliśmy się też dwoma ważnymi społecznie tematami. Pierwszy z nich to sprawa rozpoczętego już remontu targowiska miejskiego i utworzenia miejsca tymczasowego, a drugi temat to wybudowanie schroniska dla zwierząt pod Kołobrzegiem w miejscowości Rościęcino. Szczegóły w materiale, który przygotował Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego

Kino Wybrzeże to jedyna tego typu instytucja kultury w Kołobrzegu. Rada miasta kilka dni temu przedłużyła dzierżawę dotyczasowemu operatorowi na kolejne trzy lata. Przedsiębiorca zobowiązał się do inwestycji ale wiadomo, że nie bedą one zbyt duże, a potrzeby są ogromne. Pojawił się pomysł, aby kino przejęło miasto, które pozyskałoby środki rządowe, gruntownie wyremontowało i dopiero potem oddało w dzierżawę. Tematem zainteresował się Mariusz Wolański.

co dalej z Kinem Wybrzeże?