fot. prk24.pl
Pełniący obowiązki prezesa PKS Słupsk podczas porannej rozmowy z Marcinem Kamińskim opowiedział o działalności spółki transportowej.

Przypomnijmy, od zeszłego tygodnia Piotr Rachwalski zrezygnował z zarządzania PKS Słupsk. Według nieoficjalnych doniesień od stycznia będzie kierował Przedsiębiorstwem Komunikacji Metropolitalnej w Świerklańcu. Do czasu wyłonienia nowego prezesa słupskim PKS-em zarządza Tomasz Kowalczyk, dotychczasowy szef działu przewozów oraz prokurent spółki.

Tomasz Kowalczyk zaznaczył na naszej antenie, że wysoko ocenia poprzedniego prezesa PKS: - Piotr Rachwalski jest legendą w świecie komunikacji, dlatego przed nami bardzo duże wyzwanie. Przez ostatnie 2 lata zrobiliśmy dużo rzeczny na plus dla naszej firmy. Zobowiązuje nas to do kontynuowania polityki poprzedniego prezesa. Jest ona słuszna także w opinii naszego współwłaściciela, czyli Starostwa Powiatowego w Słupsku.

- Nowy rok stawia przed nami dużo wyzwań. Sytuacja na rynku z pewnością będzie dynamiczna. Mamy, jednak podpisane już umowy na przewozy m.in. ze słupskim starostwem - dodał nasz rozmówca.

Więcej w poniższej rozmowie.

mk/mt

Posłuchaj

rozmowa Marcina Kamińskiego z Tomaszem Kowalczykiem