fot. pixabay.com

Jak sprawdza się stan powietrza w miastach naszego regionu na przykładzie Koszalina i jakie ostatnio są wyniki tych pomiarów? Zapytaliśmy o to Renatę Pałyską z Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Szczecinie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

materiał Joanny Lejtan

Coraz więcej gmin oraz przedsiębiorstw odpowiedzialnych za wywóz odpadów informuje o znacznym zmniejszeniu ilości odbieranych śmieci z gospodarstw domowych, zwłaszcza tych, które są łatwopalne lub posiadają wartość kaloryczną, a co za tym idzie opałową. Czy podobna sytuacja ma miejsce w naszym regionie? Czy tego typu sygnały z kraju dotarły także do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszalinie? Na te pytania odpowiedział nam Tomasz Uciński, dyrektor placówki.

materiał Tomasza Trana

Ilość śmieci zależy między innymi od umiejętności segregowania, ale i zwrócenia uwagi na to, co i gdzie wyrzucamy. Paweł Czopik z firmy EkoSan zauważył, że zdecydowanie więcej śmieci wywozi się w miesiącach letnich niż w zimowych. Zwraca też uwagę na znaczenie edukacji w tej kwestii

materiał Renaty Pacholczyk

Czy Polacy palą w piecach śmieciami? O tym komendant Straży Miejskiej w Koszalinie Piotr Simiński.

materiał Beaty Góreckiej