fot. pixabay.com
Rozwijające się społeczeństwo informacyjne wymusza na wszystkich pokoleniach naukę sprawnego i świadomego poruszania się po platformach nowych mediów. O edukacji medialnej zarówno seniorów, jak i młodzieży rozmawialiśmy w środowych „Wieczornych spotkaniach”.

Aby umożliwić korzystanie z nowoczesnych technologii konieczna staje się nauka umiejętnego i świadomego korzystania z dobrodziejstw, jakie ona przynosi. Uczyć się trzeba zatem przez całe życie. W grupie seniorów, która jest bardzo niejednorodna, stopień umiejętności korzystania z nowinek technicznych jest różny.

Świetnie w wirtualnym świecie czują się seniorzy z klubu seniora Na skarpie w Koszalinie, których zastałam na próbie do kolejnego przedstawienia teatralnego.

materiał Beaty Góreckiej

Dezinformacja jest potężną bronią. Pojęcia, takie jak wojna hybrydowa, internetowe trolle czy fake newsy na dobre weszły do naszego języka. Dezinformacja jest zagrożeniem zwłaszcza wśród dzieci i seniorów, którym należy pokazywać sposoby skutecznej weryfikacji informacji.

A jak to robić? O tym psycholożka Małgorzata Murzyn-Mróz.

materiał Anny Winnickiej

Internet jest dla współczesnej młodzieży naturalnym środowiskiem, w  którym na co dzień funkcjonują. Rodzi się jednak pytanie jak z niego korzystają? Czego w nim szukają? Czy potrafią odróżnić fakty od fake newsów?

Na te pytania odpowiedziała Agnieszka Dybza-Zienowicz, pedagog w Zespole Szkół nr 9 w Koszalinie.

materiał Tomasza Trana