fot. Radosław Zmudziński/ Polskie Radio Koszalin
Dekomunizacja przestrzeni publicznej, stała baza LPR w powiecie koszalińskim oraz tematy najbliższego posiedzenia sejmu, m.in. te kwestie zostały poruszone w porannej rozmowie „Studia Bałtyk”. Gościem Anny Popławskiej był Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia.

Trwa zalecona przez Instytut Pamięci Narodowej dekomunizacja przestrzeni publicznej, w ramach której ze sfery publicznej usuwane są symbole systemu totalitarnego. Dziś nastąpi demontaż tablicy z sierpem i młotem z kołobrzeskiej latarni. - Najwyższy czas, żeby wszystkie zbrodnicze symbole sowieckiego reżimu przeszły do lamusa. Usunięcie ich to nasz święty obowiązek i racja stanu - podkreślił Czesław Hoc.

W czwartek wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, koszaliński poseł PiS Paweł Szefernaker zapowiedział utworzenie stałej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na terenie dawnej strzelnicy przy drodze wojewódzkiej 206 na wyjeździe z Koszalina do Polanowa. Według posła Czesława Hoca, wobec dynamiczne rozwijającej się infrastruktury drogowej w regionie, taka baza stała się koniecznością, aby móc zapewnić kompleksowe bezpieczeństwo mieszkańcom i przyjeżdżającym tu turystom. - Powstanie stałej bazy LPR to dobry sygnał, że wszystkim w rządzie zależy na dobru Pomorza Środkowego - stwierdził.

Gość „Studia Bałtyk” został również zapytany o przyszłotygodniowe posiedzenie sejmu, podczas którego zostanie omówiony m.in. projekt ustawy ws. powołania komisji weryfikacyjnej ds. polityki energetycznej. Jej zadaniem ma być zbadanie wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022. - Ustawa budzi zastrzeżenia przede wszystkim KO i w kuluarach mówi się dlaczego. Fatalne dla Polski, ale za to korzystne dla Rosjan kontrakty są niezwykle podejrzane i należy się temu przyjrzeć.

Kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości zapewnił też, że jego partia będzie bronić ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro podczas głosowania nad wnioskiem opozycji o wyrażenie wobec niego wotum nieufności.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/zn

Posłuchaj

Gość porannego „Studia Bałtyk”: Czesław Hoc