fot. ms.gov.pl
Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty, do których się przyznał. 32-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Ryszard Gąsiorowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie nie chciał mówić o szczegółach śledztwa. Poinformował jedynie, że mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności: - 32-latek usłyszał zarzut dopuszczenia się czynu, który zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12. Ponadto przedstawiono mu zarzut utrwalania i posiadania treści pornograficznych z udziałem małoletnich.

Podczas przesłuchań mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator rejonowy w Białogardzie wystąpił więc do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Ten przychylił się do wniosku i aresztował 32-latka na trzy miesiące.

Prokurator Gąsiorowski powiedział, że śledztwo w tej sprawie będzie długotrwałe: - Skala postępowania jest duża. Trzeba będzie uzyskać różne ekspertyzy, w tym informatyczne i dotyczące podejrzanego - chodzi o te z zakresu psychiatrii, psychologii i seksuologii. W związku z tym białogardzka prokuratura rejonowa będzie kontynuować śledztwo.

ik/rz

Posłuchaj

prokurator Ryszard Gąsiorowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie