fot. Facebook/CaritasKoszalin
W sklepach kilku dużych sieci handlowych pojawili się wolontariusze ze szkolnych i parafialnych kół Caritas. Zbierają oni żywność, z której przygotowane zostaną paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.

W jednym ze sklepów przy ulicy Zwycięstwa w Koszalinie do wspierania akcji zachęcała Jadwiga Kacała z zespołu Caritas przy parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie. Wolontariuszka przyznała, że do kosza trafiają różne produkty: - Najczęściej ofiarowane są cukier, mąka, olej, konserwy czy słodycze. Te produkty zawozimy do Caritasu, segregujemy i rozkładamy w paczki. Planujemy przygotować ich ok. 70.

Mieszkańcy Koszalina chętnie włączali się w dzieło pod hasłem „Tak! Pomagam!”. - Cieszę się, że takie akcje są organizowane. Ludzie raczej są nieufni wobec tego typu zbiórek, ale w tym przypadku mamy pewność, że dary trafią do osób, które najbardziej ich potrzebują - powiedział jeden z nich.

Produkty zebrane podczas zbiórki zostaną przekazane na stoły najuboższych diecezjan, podczas spotkań organizowanych przez Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Parafialne Zespoły Caritas. Ogólnopolska Zbiórka Żywności zakończy się w sobotę wieczorem.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć, wysyłając charytatywny SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA. Koszt to 2 zł 46 gr.

Więcej w materiale Arkadiusza Wilmana.

aw/aj

Posłuchaj

materiał Arkadiusza Wilmana