fot. Przemysław Grabiński
Koszt utworzenia wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół Technicznych to prawie ćwierć miliona złotych, z czego 155 tysięcy to dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej.

Jak powiedział Michał Bobrowski, nauczyciel z Zespołu Szkół Technicznych, rozwiązania zastosowane w wirtualnej strzelnicy są bardzo zbliżone do rzeczywistości: - W tym obiekcie mamy bardzo rzeczywistą symulację. Możemy strzelać m.in. do tarczy oraz ćwiczyć różne scenariusze strzelania taktyczno-bojowego.

Możliwości wirtualnej strzelnicy chwalą też uczniowie, którzy jako pierwsi mieli okazję je sprawdzić. - Wiążę swoją przyszłość z wojskiem, więc wirtualna strzelnica jest dla mnie świetną okazją do rozwoju w tym kierunku - powiedział jeden z nich.

Szkolna strzelnica będzie służyła nie tylko uczniom „Mechanika”. Eligiusz Komarowski, starosta pilski ma nadzieję, że projekt rozbudzi w mieszkańcach regionu pasję strzelecką: - Wierzę, że strzelnica będzie dla uczniów i mieszkańców bodźcem do rozwoju umiejętności strzeleckich. W strzelnicy znalazły się repliki broni. Oryginały wykorzystywane są przez nasze najlepsze polskie służby, m.in. jednostki GROM, AGAT czy NIL.

pg/rz

fot. Przemysław Grabiński

Posłuchaj

Michał Bobrowski, nauczyciel z pilskiego „Mechanika” Eligiusz Komarowski, starosta pilski uczniowie pilskiego „Mechanika”