fot. pixabay.com
W Koszalinie o wypłatę trzech tysięcy złotych ubiegało się ponad dwa tysiące mieszkańców. Pieniądze wypłacono 980 osobom.

Liczba złożonych przez koszalinian wniosków przekroczyła wstępne szacunki. - Szacowaliśmy, że wnioskodawców będzie około półtora tysiąca. Okazało się, że otrzymaliśmy ponad dwa tysiące wniosków. Pieniądze wypłaciliśmy 980 osobom - poinformowała Wioletta Jakubowska, zastępca dyrektora Centrum Usług Społecznych w Koszalinie.

Elżbieta Autyn, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sianowie, zaznaczyła, że wnioski są weryfikowane przez pracowników socjalnych w terenie. Dotychczas złożono prawie 1900 wniosków: - Nie rozpatrzyliśmy ponad dwustu wniosków ze względu na niespełnienie przez mieszkańców odpowiednich kryteriów.

Wciąż licznie do urzędów przychodzą interesanci. - Te pieniądze w tak trudnych czasach są bardzo potrzebne. Odciążą w jakimś stopniu domowy budżet. Za nie zakupimy opał na zimę - powiedział jeden z nich.

Wnioski papierowe składać można jeszcze w środę w godzinach pracy urzędów. Można też skorzystać z elektronicznego systemu e-PUAP.

kk/red.

Posłuchaj

Wioletta Jakubowska, zastępca dyrektora Centrum Usług Społecznych w Koszalinie Elżbieta Autyn, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sianowie interesanci