fot. Mateusz Sienkiewicz/ Polskie Radio Koszalin
Rozbudowa infrastruktury turystycznej, montaż odnawialnych źródeł energii, zakup nowoczesnych i ekologicznych pojazdów - to jedne z rozwiązań, na które stawia Urząd Marszałkowski. Ze środków skorzystają zarówno samorządy, spółdzielnie socjalne, jak i prywatni przedsiębiorcy.

Pomysłowość beneficjentów chwalił wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek. - Najważniejsze jest to, że wszyscy idziemy w kierunku dbania o środowisko i wykorzystania ekologicznych źródeł energii. A to pozwala kreować nową, rozwojową filozofię całego województwa - podkreślił.

Ponad 100 tys. złotych trafi na konto powiatu szczecineckiego. Środki pozwolą zrealizować projekt „Mobil-stacja w Bornem Sulinowie”, w ramach którego zakupiony zostanie wolnobieżny pojazd elektryczny, trzy skutery dwuosobowe i cztery rowery elektryczne.

- W Bornem Sulinowie prowadzony jest Dom Pomocy Społecznej i Ośrodek Rehabilitacji Stwardnienia Rozsianego. Ta inwestycja umożliwi m.in. rezydentom tych placówek zwiedzać nasze okolice w sposób ekologiczny - wyjaśnił starosta szczecinecki Krzysztof Lis.

W sumie wsparcie o łącznej wysokości 400 tysięcy złotych otrzymały cztery projekty. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

ms/zn

Posłuchaj

Krzysztof Lis, starosta szczecinecki Stanisław Wziątek, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego