fot. prk24.pl
Dlaczego Polacy spośród wszystkich polityków mają największe zaufanie do prezydenta Andrzeja Dudy i czy od nowego roku powinniśmy obawiać się drastycznego wzrostu cen na stacjach paliw? - m.in. takie pytania padły w porannej rozmowie „Studia Bałtyk”. Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjął kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia Czesław Hoc.

- Cieszy bardzo, że głowa państwa jest obdarzona wielkim zaufaniem społeczeństwa. To wynika z braku konfliktowości pana prezydenta i jego dobrego kontaktu ze społeczeństwem. Ma wizerunek ciepłego, ale konkretnego profesjonalisty - wyliczał poseł, pytany o komentarz do najnowszego rankingu, w którym Polacy wskazują polityków cieszących się największym i najmniejszym zaufaniem. Najwięcej ankietowanych ufa Andrzejowi Dudzie.

W czasie rozmowy padło także pytanie dotyczące inflacji i dzisiejszego komunikatu NBP. Według przewidywań, usłyszymy, że po raz pierwszy od wielu miesięcy, inflacja nie wzrosła. - To światełko w tunelu. Państwo polskie zdaje egzamin. Moglibyśmy zdusić ją w sposób drastyczny, ale chcemy chronić polskie rodziny i bronić społeczeństwo przed bezrobociem - powiedział poseł. - Działamy i uważam, że robimy to profesjonalnie i stabilnie.

Gość odniósł się także do obaw kierowców, o to, że od nowego roku, gdy powróci 23-procentowa stawka VAT na paliwa, tankowanie będzie dla ich kieszeni jeszcze bardziej bolesne niż dziś. - Myślę, że na rynkach międzynarodowych ustabilizuje się cena baryłki ropy i jeśli paliwa podrożeją, to minimalnie - powiedział poseł.

Wyjaśnił też, po co samorządy otrzymały specjalny, ministerialny poradnik, w którym dokładnie jest wyjaśnione, gdzie należy szukać oszczędności energii elektrycznej. - Wyłączenie świateł na ulicach to zagrożenie dla poczucia bezpieczeństwa, w tym osobistego, mieszkańców. Tego nie można robić. Myślę, że tu roztropność i zdrowy rozsądek są bardzo ważne - stwierdził poseł.

Nie mogło także zabraknąć typowania wyniku dzisiejszego meczu Polska:Argentyna. - Wejdziemy do dalszej rundy, serce mówi 2:1 dla nas, ale obstawiam 1:1 - powiedział poseł.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ms/zas

Posłuchaj

Gość porannego „Studia Bałtyk”: Czesław Hoc