fot. pixabay.com
W urzędach i miejskich przychodniach będą emitowane spoty zwracające uwagę na problem stosowania przemocy ze względu na płeć. W akcję włączyli się m.in. koszykarze Czarnych Słupsk.

Marta Makuch, wiceprezydent Słupska zaznaczyła podczas konferencji prasowej, że przemoc ze względu na płeć to jeden z najbardziej uderzających przejawów dyskryminacji drugiego człowieka i łamania jego praw: - Dane statystyczne jasno wskazują, że głównie ofiarami przemocy są kobiety i dzieci, a jej sprawcami mężczyźni. W Słupsku odbywa się coraz więcej akcji edukacyjnych na ten temat. Są one prowadzone, aby wspierać poszkodowanych. Z drugiej strony Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie realizuje projekty skierowane do sprawców przemocy.

Kampanię przeciwko przemocy popierają mieszkańcy. - O tym problemie w ogóle się nie mówi, dlatego akcja edukacyjna w Słupsku jest bardzo potrzebna - powiedziała jedna z naszych rozmówczyń.

Zwieńczeniem miejskiej kampanii będzie mecz Grupy Sierleccy Czarni Słupsk - Twarde Pierniki Toruń. Spotkanie odbędzie się w 2 grudnia w hali Gryfia. W ramach wydarzenia zostanie utworzona „strefa profilaktyki”. W punktach dyżury będą pełnić specjaliści realizujący zadania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień.

pd/mt 

Posłuchaj

słupszczanie Marta Makuch, wiceprezydent Słupska