fot. fb.com/ Małgorzata Golińska
W Szczecinku trwa piąta edycja konferencji „RevitaLife”. Biorący w niej udział naukowcy dyskutują m.in. o metodach dbania o akweny i monitorowania jakości wód. Nie zabrakło też odniesień do tematu zanieczyszczenia Odry.

Katastrofa na tej rzece zwróciła uwagę opinii publicznej na potrzebę stałego monitorowania polskich wód. Podczas dwudniowego spotkania w szczecineckim Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior, uczestnicy będą rozmawiać również o tym, jak chronić akweny na Pojezierzu Drawskim.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska. Podczas swojego wystąpienia zwróciła uwagę, że w obliczu katastrofy ekologicznej na Odrze Szczecinek może być przykładem dobrze wdrażanych działań ochronnych.

- Jezioro w Trzesiecku od wielu lat jest poddawane zabiegom rewitalizacyjnym. Wiele jezior w naszym kraju wciąż czeka na takie działania. Sytuacja na Odrze pokazała, że musimy być mądrzy przed szkodą, a nie po niej - zaznaczyła.

Konferencja „RevitaLife” w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku zakończy się w piątkowe popołudnie.

ms/zn

Posłuchaj

Małgorzata Golińska, wiceminister klimatu i środowiska Radosław Wąs, organizator wydarzenia