fot. prk24.pl
Zaproszenie Przemysława Grabińskiego przyjęli burmistrz Maciej Żebrowski, Łukasz Kupczyk ze 107. Szpitala Wojskowego oraz dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Zdzisław Ryder.

Maciej Żebrowski mówił o szukaniu oszczędności w budżecie Wałcza: - Podjęliśmy decyzję o nieuruchamianiu wzdłuż ulic iluminacji świątecznych. Będą jednak dwie miejskie choinki. Pierwsza stanie na Skwerze Wiesława Kaszewskiego, a druga na Placu Wolności. Wymieniliśmy też w urzędzie miasta oświetlenie na energooszczędne. Obniżyliśmy również temperaturę w budynku.

Burmistrz został także zapytany, czy wyłączone zostanie oświetlenie na ulicach miasta: - Przez Wałcz przebiegają drogi wojewódzkie i krajowa, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad sceptycznie podchodzi do wyłączania lamp. My jednak analizujemy ten wariant. Raport w sprawie wyłączenia co trzeciej lub zapalenia co trzeciej między 23.00 a 4.00 powinienem otrzymać na dniach. Wymieniliśmy też ponad 1,1 tysiąca opraw na LED-owe.

Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza

Łukasz Kupczyk ze 107. Szpitala Wojskowego mówił o powstającym Centrum Zdrowia Psychicznego. W jego ramach już uruchomiono Zespół Leczenia Środowiskowego i Dzienny Oddział Psychiatrii. - Zespół zajmuje się leczeniem i rehabilitacją osób chorych psychicznie z naszego regionu. Każdy może zadzwonić i otrzymać informację, czy kwalifikuje się do pomocy Zespołu Leczenia Środowiskowego albo czy konieczna jest hospitalizacja. W zespole znajduje się psychiatra, psycholog, terapeuta środowiskowy i pielęgniarka ze specjalizacją psychiatryczną - dodał Kupczyk.

Łukasz Kupczyk ze 107. Szpitala Wojskowego

Zdzisław Ryder, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu powiedział, że w poniedziałek zamknięty zostanie basen na terenie wałeckiej „Bukowiny”, ponieważ wymaga on remontu: - Obiekt ma już 21 lat i pewne elementy są zużyte. Szyby bardzo się rozszczelniły. Jeśli przyjdą mrozy, to po prostu mogą nie wytrzymać. Wejście na basen też nie jest w najlepszym stanie. Z zewnątrz wygląda ładnie, ale na podbaseniu non stop cieknie, a pewne stropy grożą zawaleniem. Zamierzamy też przebudować sauny. Urządzenia do odzysku ciepła i wentylacja wyprodukowane zostały w NRD, a ich jakość nie jest już najlepsza. Basen powinien być czynny po 15 grudnia. 

Zdzisław Ryder, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu