fot. UM woj. zachodniopomorskiego
Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie już po raz ósmy nagrodził organizacje pozarządowe, edukatorów, instytucje i samorządy zaangażowane w realizację projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Przedstawiamy 10 laureatów tegorocznych „Zachodniopomorskich Magnolii EFS”.

Konkurs ma na celu uhonorowanie dotychczasowych wysiłków podmiotów, instytucji i osób zaangażowanych w realizację projektów społecznych współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Z tych funduszy korzystają małe i średnie przedsiębiorstwa, umożliwiając pracownikom podnoszenie kwalifikacji, wspierane są też osoby z niepełnosprawnością. Dzięki dotacjom tworzone są nowe miejsca w żłobkach i przedszkolach, a szkoły zyskują nowoczesny sprzęt.

EFS wspiera też zdrowie mieszkańców, m.in. w ramach projektów mammograficznych badań przesiewowych. - To nie zawsze są projekty, które mają zewnętrzny, imponujący wymiar, nie idzie za nimi wielka infrastruktura, ale za to mają niezwykle ważne przeznaczenie. Pomagają drugiemu człowiekowi  - mówił dyrektor WUP w Szczecinie Andrzej Przewoda.

Oto tegoroczni zdobywcy „Magnolii”:

Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Partnerami sieci SZOWES

Karol Lament

Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie

Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych InBIT Sp. z o.o.

Kinga Karbowska

Akademia Wspierania Inicjatyw Społecznych AWIS

Piekarnia Kaliszczak S.C.

Gmina Karlino

NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej W. Fabian Sp. J.

Centrum Integracji Społecznej w Rzyszczewie.

red./zas