fot. WSZ
Pacjenci z regionu pilnie wymagający operacji zaćmy mogą zgłaszać się do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Obowiązywać ich będzie krótki czas oczekiwania. W takich wypadkach na zabieg czeka się do dwóch tygodni.

Co zrobić, by zgłosić się na zabieg? Wystarczy skierowanie na usunięcie zaćmy od lekarza okulisty lub lekarza POZ (preferowane są wystawione przez okulistę) zarówno mających kontrakt z NFZ, jak i przyjmujący tylko prywatnie.

Pacjent może zarejestrować się osobiście w sekretariacie oddziału w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie przy ul. Chałubińskiego 7. Możliwa jest też rejestracja telefoniczna i mailowa, nr tel. 94 348 81 80 lub 94 348 84 75, adres email: okulistyka@swk.med.pl. Przy rejestracji za pomocą poczty e-mail konieczne jest podanie zwrotnego numeru telefonu, aby sekretariat mógł sprawnie skontaktować się z pacjentem.

- Od czasu dostarczenia skierowania okres oczekiwania na zabieg wynosi maksymalnie do dwóch tygodni, odbywa się on w trybie jednodniowym - zaznacza dr Tomasz Pabin, koordynator Oddziału Okulistyki w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. - Operacje zaćmy wykonywane w koszalińskim szpitalu przez doświadczonych chirurgów, przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym, za pomocą kropli znieczulających gałkę oczną. Wykonuje się je przez małe, 1,2-2,2 mm, cięcia w rogówce oka. Powstałe rany są na tyle niewielkie, że nie wymagają zakładania szwów. Oddział zapewnia wizytę kontrolną po 2 tygodniach od zabiegu.

red./zas