fot. prk24.pl
Zaproszenie Sławomira Kamoli przyjęli: st. bryg. Jacek Szpuntowicz, komendant Komendy Miejskiej PSP w Koszalinie, sekretarz miasta Koszalina Tomasz Czuczak i Przemysław Kański ze Stowarzyszenia Roweria.

St. bryg. Jacek Szpuntowicz mówił m.in. o tym, na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę w okresie zimowym: - Przede wszystkim powinniśmy prawidłowo eksploatować urządzenia grzewcze. Musimy więc stosować odpowiedni opał oraz pamiętać o wentylacji. Często, w ramach oszczędności, z mieszkań robimy „akwaria”, a to nie jest prawidłowe.

Szef koszalińskich strażaków przypomniał, że przedstawiciele jego formacji mogą prowadzić działania kontrolne: - Ustawodawca dał nam prawo kontroli wszystkich części wspólnych w domach. Prowadzimy więc kontrole zarówno zaplanowane, jak i interwencyjne. To jednak nie zdejmuje odpowiedzialności z użytkowników, administratorów i właścicieli obiektów w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

st. bryg. Jacek Szpuntowicz

Tomasz Czuczak mówił o pracy związanej z zaplanowanym na styczeń przejęciem przez Koszalin niektórych okolicznych sołectw: - To skomplikowana, mrówcza praca. Obejmuje wiele aspektów m.in. proces przejęcia mienia - dróg, czy kanalizacji, wyznaczenie nowych obwodów szkolnych, cały obszar geodezji itp.

Sekretarz miasta poinformował, że w styczniu zmienione zostaną nazwy części ulic: - Wiele nazw ulic w przyłączanych sołectwach pokrywa się z nazwami w Koszalinie. Na przykład w Kretominie i w Koszalinie są ulice Rolne. Doszliśmy do wniosku, że lepiej jest zmienić nazwę drogi w Koszalinie, bo są przy niej tylko dwa podmioty, a w Kretominie przy Rolnej mieszka dużo osób. Jeżeli radni przychylą się do tego wniosku, to ulicę Rolną zastąpi w Koszalinie ulica Rekreacyjna.

Tomasz Czuczak

Przemysław Kański ze Stowarzyszenia Roweria mówił o korzystaniu z rowerów zimą: - Jazda teraz jest z pewnością trudniejsza i trzeba wykazać się większą rozwagą. Pomocne jest przy tym zdobyte wcześniej doświadczenie. Zimą o rower trzeba dodatkowo dbać. Wystarczy jednak kupić smar, szczotkę i szmatkę i regularnie czyścić rower. Powinniśmy sobie z tym poradzić sami, nie trzeba oddawać roweru do serwisu.

Przemysław Kański