fot. prk24
Po nocnych i porannych opadach śniegu w wielu miejscach regionu są trudne warunki jazdy. Najwięcej śniegu spadło w powiatach nadmorskich. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz policja apelują do kierowców o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu.

Całkowicie zablokowany był przejazd drogą krajową nr 11 w Okonku. Samochód ciężarowy, około godziny 10, wpadł w poślizg i stanął w poprzek drogi. Na miejscu zdarzenia działały służby.

Dwie osoby zostały ranne w wypadku na drodze krajowej 21 odcinek Zielin- Trzebielino. Samochód osobowy wypadł tam z jezdni, droga jest zablokowana.

Błoto pośniegowe zalega między innymi na drogach ekspresowych S11 na obwodnicy Szczecinka i S6 Kiełpino - Borkowice oraz na drodze krajowej nr 20 Marcelin - Dalkowo. Na drogach wojewódzkich i powiatowych obserwowane jest błoto pośniegowe i zajeżdżony śnieg.

W województwie zachodniopomorskim, pomorskim i północnej Wielkopolsce obowiązuje ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu. Lokalnie pokrywa śnieżna może wynieść 15 cm. Alerty IMGW obowiązują do godziny 21, miejscami nawet do północy.
ik/zn