fot. Mateusz Sienkiewicz/ Polskie Radio Koszalin
To już kolejna odsłona wydarzenia, organizowanego w szkołach na terenie Środkowego Pomorza. Dziś w Szczecinku uczniowie szkół średnich mogli porozmawiać z przedstawicielami uczelni z Koszalina, Słupska, Szczecina czy Poznania.

Podczas rozmów ze studentami i wykładowcami, odwiedzający poszukiwali ewentualnych pomysłów na przyszłość. - To jest okazja do wyboru właściwego kierunku i zorientowania się jakie przedmioty powinniśmy zdawać na maturze - przekonywali uczniowie.

Targi EduDay prowadzone są już od dziesięciu lat. Ich organizator Krzysztof Głowacki podkreślił, że dzięki temu wydarzeniu uczniowie szkół średnich w jednym miejscu mogą poznać ofertę wielu uczelni, bez potrzeby szukania informacji w Internecie czy wyjazdów do innych miast.

- Można porozmawiać z przedstawicielami uczelni, dowiedzieć się jakie są warunki studiowania, jak wygląda proces rekrutacji, jak przygotować się do studiów i w jaki sposób prowadzony jest dany kierunek - wyjaśnił Krzysztof Głowacki.

Jutro Targi EDUday odbędą się w sali Zespołu Szkół w Kołobrzegu. Kolejne wydarzenia zaplanowano także m.in. w Koszalinie, Słupsku, Pile i Wałczu.

Polskie Radio Koszalin objęło patronatem to wydarzenie.

ms/aś

fot. Mateusz Sienkiewicz/ Polskie Radio Koszalin
fot. Mateusz Sienkiewicz/ Polskie Radio Koszalin
fot. Mateusz Sienkiewicz/ Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

odwiedzający targi EduDay Krzysztof Głowacki - organizator EduDay