fot. pixabay.com
Listopad to okres, podczas którego wiele mówi się na temat profilaktyki przeciwnowotworowej oraz potencjalnych objawach związanych z rozwojem „męskich” nowotworów. Nie inaczej jest podczas dzisiejszych „Wieczornych spotkań”.

Na zakupy i na badania? Okazuje się, że to może być niezły pomysł. W jednej z koszalińskich galerii handlowych w weekend stanął mobilny gabinet diagnostyczny. Tym razem akcja przeznaczona była dla panów. Badania wykonywano w kierunku wczesnego wykrycia nowotworu jąder, czy prostaty. Jak zaznaczył dr Artur Cholewa z oddziału urologii koszalińskiego szpitala wojewódzkiego, choroby wcześnie wykryte mogą być wyleczone.

materiał Krzysztofa Klinkosza

Pacjenci onkologiczni na ogół niechętnie mówią głośno o swoim problemie. Nie inaczej jest wśród mężczyzn z rakiem gruczołu krokowego. Zupełnie inne podejście ma Paweł Kużel, który chętnie i szczerze opowiada o swoich przeżyciach związanych z chorobą, również z myślą o innych, którym może to pomóc.

materiał Joanny Lejtan

Listopad został uznany na całym świecie miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder. Nie bez przyczyny właśnie na ten miesiąc przypada kampania Movember, czyli tzw. Wąsopad. To akcja społeczna mająca przede wszystkim namówić mężczyzn do systematycznych badań. Z tym jest coraz lepiej, mimo że, jak podkreślił koszaliński urolog Marcin Chęciński, dużo jest jeszcze do zrobienia.

materiał Renaty Pacholczyk