fot. archiwum prk24
Prezydent Słupska w rozmowie z Andrzejem Watemborskim opowiedziała m.in. o utrudnieniach w ruchu drogowym związanymi z nowymi inwestycjami.

Przypomnijmy, w Słupsku trwa remont ulicy Wiejskiej, który łączy się ze sporymi utrudnieniami dla kierowców. To nie koniec dużych przedsięwzięć drogowych w Słupsku. 21 listopada ruszy także budowa ronda przy zbiegu ulic Kaszubskiej i Kilińskiego.

Krystyna Danilecka-Wojewódzka zaapelowała na naszej antenie do mieszkańców o cierpliwość w związku z przewidywanymi utrudnieniami w ruchu: - Planujemy, że budowa tego ronda potrwa 2-3 miesiące, w tym czasie fragment ul. Kaszubskiej będzie zamknięty. Mamy absolutną świadomość z frustracji kierowców. Jednak poszukujemy rozwiązań, które mają upłynnić ruch w tym miejscu. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwe uliczki w okolicy do przeprowadzania objazdów.

Podczas poniedziałkowej audycji prezydent Słupska opowiedziała także o planowanym budżecie miasta na 2023 rok, który zapowiada się ze znaczącym deficytem: - Dochody Słupska mają wynieść 703 miliony złotych, a wydatki 792 miliony. Ze względu na wiele niewiadomych w przyszłym roku, rząd zgodził się, aby bieżące wydatki i dochody nie musiały się ze sobą równać. Dzisiaj jeszcze na przykład nie wiemy, jakie będą ceny energii, które mają wpływ na funkcjonowanie miasta.

- W budżecie Słupska mamy zapisaną rekordową kwotę na inwestycje, która wynosi aż 153 miliony złotych. Większość tych zadań jest ze znaczącym udziałem środków zewnętrznych. W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład zostanie zmodernizowany m.in. Park Kultury i Wypoczynku oraz wybudujemy kolejny etap słupskiego ringu - dodała.

Więcej w poniższej rozmowie.

aw/mt

Czytaj więcej

Posłuchaj

rozmowa Andrzeja Watemborskiego z Krystyną Danilecką-Wojewódzką