Jak co sobotni poranek dyskutowaliśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kurorcie i okolicznych miejscowościach.

Z kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem rozmawialiśmy o Narodowym Święcie Niepodległości.

rozmowa z Czesławem Hocem, kołobrzeskim posłem PiS-u

W 40. rocznicę utworzenia Wojskowych Ośrodków Internowania i wcielania do nich członków i sympatyków NSZZ Solidarność z Edwardem Stępniem i Sławojem Kiginą ze Stowarzyszenia Przywracania Pamięci Kołobrzeg 80 rozmawialiśmy między innymi o procesie generałów odpowiedzialnych za represje.

rozmowa Edwardem Stępniem i Sławojem Kiginą

Audycja „Studia Kołobrzeg” odniosła skutek. Władze Kołobrzegu przekazują w darmową dzierżawę Stowarzyszeniu Grupa Ratownicza Paramedic pomieszczenie z przeznaczeniem na siedzibę i salę szkoleń.

Paramedic ma nową siedzibę

W holu kompleksu Milenium otwarto wystawę fotografii sportowej „Powrót do Pekinu”. Prace pochodzą ze zbiorów Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Rozmawialiśmy z opiekunem wystawy Mirosławem Kabacińskim.

„Powrót do Pekinu”

Natalia Fidos, niegdyś czołowa piłkarka 1-ligowej kołobrzeskiej drużyny kobiecej po rozpadzie zespołu swoją wiedzę i umiejętności przekazuje dzieciom w wieku 3-6 lat, prowadząc autorski program ogólnorozwojowy z elementami piłki nożnej.

rozmowa z Natalią Fidos

Wirginia Wiktorowicz-Stępień jest jedną z prekursorek aerobiku kołobrzeskiego. Zajęcia prowadzi od 36 lat.

rozmowa z Wirginią Wiktorowicz-Stępień

O Kołobrzegu, kondycji człowieka i sensie życia rozmawialiśmy z jednym z najbardziej znanych współczesnych poetów klasycznych Krzysztofem Cezarym Buszmanem.

rozmowa z Krzysztofem Cezarym Buszmanem

Dzieci z przedszkola nr 1 w Kołobrzegu przygotowały przedstawienie patriotyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

przedstawienie patriotyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości w przedszkolu nr 1

Audycję przygotowali Mariusz Wolański i Małgorzata Abramowicz, a opracowanie muzyczne - Adrian Adamowicz.